Lida Vanda Liusia 2015 HD 1080p H264 AAC RU + ENsubs

Lida Vanda Liusia 2015 HD 1080p H264 AAC RU + ENsubs2015 m. | Lietuva, Didžioji Britanija | 1 val. 9 min. | N-13

Režisierė: Julija Zubavičienė
Operatorė: Irina Šatalova
Prodiuserė: Oksana Černovskaja
Scenarijus: Julija Zubavičienė
Muzika: Adomas Rekašius
Kalba: Rusų
Subtitrai: Angliški

Apie filmą: [lietuviškai]

Comme ci comme ça.

Lida, Vanda, Liusia – trys režisierės Julijos Zubavičienės močiutės – ryžtasi keliauti. Į šeimą ir į save. Jų kelias veda iš Lietuvos į Angliją, kur gyvena anūkės. Prieš akis – Baltarusija, Lenkija, Vokietija ir Prancūzija. Lida, Vanda, Liusia dar niekada nebuvo Vakarų Europoje. Čia viskas kitaip, bet ne taip, kaip tikėtasi. Pavargusios ir nuolat besivaidijančios močiutės vėl prisimena senas nuoskaudas, jaunystę, bučiuotus vyrus, džiaugsmo ir laimės akimirkas, „anuos laikus“. Lida, Vanda, Liusia bando susitaikyti ir pažinti viena kitą. Juk Londonas jau netoli.

„Ostalgija yra terminas, taikytinas Rytų Vokietijai, nostalgijos Sovietų Sąjungai fenomenui apibūdinti. Ostalgija – tai nesugebėjimas objektyviai pažvelgti į Sovietų Sąjungos režimą. Dėl daugybės priežasčių. Mano močiutės gimė ir užaugo Sovietų Sąjungoje, kurios objektyviai vertinti jos, žinoma, negali. Negali, nes tai buvo laikas, kai jos mylėjo ir buvo jaunos, nes tai yra jų prabėgęs gyvenimas, kad ir koks jis būtų buvęs“, – sako režisierė Julija Zubavičienė.

Apie filmą: [angliškai]

‘Lida, Vanda, Liusia’ is a documentary as well as a bizarre, lyrical journey – an adventure for reconciliation, whilst traveling by car from Lithuania through Belarus and Poland, then through Germany and France to England. Lida, Vanda and Liusia have never seen Western Europe, but always wanted to. Through quarrels, disputes, fatigue and rivalry, the women confront themselves and their loneliness, seeking fulfillment in the backdrop of their love for their granddaughters.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt4220990/ | 9.0

Apie režisierę:
Julija Zubavičienė (gimė 1984 m.) baigė vaidybinio kino režisūros bakalauro studijas Maskvoje (VGIK) 2008 m. ir scenarijaus rašymo magistro studijas Londono universitete „Royal Holloway“ 2014 m. Diplominis trumpametražis J. Zubavičienės filmas „Alkis“ (2008 m.) buvo nominuotas „Sidabrinei gervei“. 2013-aisiais režisierės trumpo metro scenarijus buvo atrinktas „London Film Fund 2013“, o diplominis scenarijus 2014 m. atrinktas „BBC Writersroom“. Šiuo metu Julija dirba prie naujo dokumentinio projekto „Man rūpi“ kartu su socialiniu centru „Tramplinas“. „Lida Vanda Liusia“ yra debiutinis Julijos Zubavičienės ilgametražis filmas.

Filmo akimirka:

Filmas buvo nominuotas konkursui Sidabrinė Gervė, kaip Geriausias dokumentinis filmas 2015.

Daugiau informacijos apie filmą:
http://www.scanorama.lt/lt/filmas/lida-vanda-liusia
http://kinopavasaris.lt/lt/filmai/4420-lida-vanda-liusia
Facebook: https://www.facebook.com/Lida-Vanda-Liusia-130038653859692/

 

SIŲSTIS

Palikti atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.